اينجا محله عروس دامادهاست

اينجا محله عروس دامادهاست

شايد تعجب كنيد ولي اين آمار كاملاً درست است.

اينجا در محله بهارستان روزانه به طور متوسط حدود هفتصد عروس و داماد قدم مي زنند و در واقع محله ما شده قلمروعروس خانم ها و دخترهاي خوشبخت و گفتگوهاي زيبا و نگاههاي دزدكي عروس و دامادها از بين همراهانشان به يكديگرواگر بپذيريم كه كه تراكم انديشه غلط فضا را مسموم مي كند و تراكم فكر زيبا توليد نشاط مي كند محله ما محله  نشاط است و زيبايي.

به طور مثال وقتي وارد دادگستري مي شوي بدون اينكه مشكل داشته باشي افسرده مي شوي چرا كه تراكم تفكر درگيري و مال باختگي و شكستهاي مختلف در فضا شما را رنج مي دهد و يا وقتي به مجلس ختمي مي رويد بدون اينكه سروصدايي باشد و يا عزادار كسي باشيد به فكر فرو مي رويد و به دنياي ديگر مي انديشيد و به بي ارزشي دنياي خاكي فكر مي كنيد . اين مثالها بسيار زياد هستند و به آنها نمي پردازيم  اما ...

محله بهارستان

در محله ما چندين بورس وجود دارد كه نود درصد آنها مربوط به ازدواج مي شود .

در قسمت غربي محله يعني مخبرالدوله بورس فروش آينه و شمعدان است كه خريد آن براي هر عروس و دامادي واجب وجزء سنتهاي ازدواج ايراني است و تعداد اين مغازه ها كم نيستند و تقريباً از تمام تهران براي خريد آيينه و شمعدان به اين محل مي آيند.

محله ما در حاشيه كوچه مهران و رفاهي است كه مركز لباس عروس و لوازم آرايش و لباسهاي نامزدي مي باشد كه تقريباً بيشتر عروس دامادها از محلات مختلف به اين مكان مراجعه مي كنند و از همه مهمتر كارت عروسي براي مدعوين محترم جشنهاي آنهاست كه فقط در خيابان جمهوري حدفاصل مخبرالدوله تا بهارستان هستند و چه قدر هم متنوع و زيبا وهنرمندانه و با احساس توليد  مي كنند.

و در لابه لاي اين مغازه ها حدود پنجاه مغازه مخصوص كت و شلوار آقاي داماد وجود دارد كه الحق مطلب را تمام كردند و جايي براي انتخاب ديگري نگذاشته اند انواع مدلهاي لباس داماد چه كت و شلوار و پيراهن و كفش و جوراب و هر چه مربوط به مراسم عروس باشد با تنوع بالا وجود دارد .

خيابان باغ سپهسالار ( صف ) بورس كيف و كفش عروس خانمهاست كه حداقل هزار مغازه مدرن در آنجا وجود دارد و به تازگي زيبايي و آرامش و امنيت اين خيابان كه از سنگفرش خوبي هم برخوردار است به ثبت اولين پياده راه ايران رسيده و درلابه لاي اين بورس هاي عروس طلا فروشي ها هستند كه كار خريد هديه آقاي داماد براي عروس خانم را هم از آنجا انجام مي دهند.

لوازم خنچه عقد و تزئينات اتاق عقد هم كه از واجبات امروز اتاق عقد شده در كوچه رفاهي تهيه  مي شود.

با آرزوي خوشبختي تمامي جوانان عزيز كشورمان و عروس خانمهاي محله بهارستان به اين موضوع مي پردازيم كه در محله بهارستان چند بورس ديگر هم وجود دارد كه ارتباطي مستقيم با عروس و داماد ندارد ولي بعد از ازدواج كم كم به دردشان مي خورد ، در قسمت شرقي محله بورس كاغذ فروشها ودر جنوب محله بورس لوازم يدكي ماشين و يا بورس ماشين آلات كشاورزي است اما از همه مهمتر اينكه اينجا مركز شروع سياست سياسيون بوده ، مركز ميتينگ هاي مختلف سالهاي دور ما در كنار مجلس شوراي اسلامي و مسجد شهيد مطهري زندگي مي كنيم تقريباً در دنياي سياست پير ديري نداريم كه ازمحله بهارستان خاطره اي نداشته باشند و به نوعي محله ما مالكيت سياست هاي مختلف را يدك مي كشد.

 

اما محله بهارستان معروف به محله عروس است و اغلب در همان مراسم اوليه بله برون و مهربرون و قرارهاي ابتدايي خريد يادي از محله ما مي كنند و فوري بزرگترها مي گويند آقا اين خريدها خيلي دردسر نداره يك روز كه بريم سمت بهارستان همه چيز تمام ميشه .

 

پیوندهای داخلی
سرای محله هرندی
سرای محله ایران
سرای محله بازار
سرای محله کوثر
سرای محله امامزاده یحیی
تماس با ما
اطلاعات تماس
آدرس : میدان بهارستان-خیابان ظهیرالاسلام-کوچه شهیدجوادی-سرای محله بهارستان
تلفن :77636899
پیامک : 30003300333330
ایمیل : sarayebaharestan@yahoo.com

انتقادات و پیشنهادات