نمایش کل اخبار
برگزیدگان کانون طراحان گرافیک سومین جشنواره شکوفا تجلیل شدند 2 اسفند
ایجاد شده توسط : MYTEHRAN\tavakoli-az در 1393/12/03 01:53:59 ب.ظ

آیین اختتامیه کانون طراحان گرافیک سومین دوره جشنواره شکوفا در منطقه 12 با معرفی و تقدیر نفرات برتر آن برگزار شد. 


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مراسم اختتامیه کانون طراحان گرافیک سومین دوره جشنواره شکوفا با حضور دبیر جشنواره شکوفا، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 12 شهرداری تهران دبیر علمی کانون طراحان گرافیک برگزیدگان جشنواره و همچنین جمعی از علاقه مندان عصر روز چهارشنبه 29 بهمن در سالن همایش های مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد و طی آن نفرات اول تا سوم کانون های پنجگانه  این کانون معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.
طی این مراسم «مسعود سیرتی» معاون فناوری اطلاعات اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و دبیر جشنواره شکوفا گفت: جشنواره شکوفا از سال 91 به منظور کشف استعدادها و پتانسیل های علمی شهروندان و افزايش اعضای کانون‌هاي اجتماعي و فرهنگي و تقويت و پرورش ظرفيت‌هاي علمی محلات برگزار شده است.
وی با بیان اینکه کانون های شکوفا دارای رویکردی مردمی و خودجوش است، افزود: کانون گرافیک تاکنون در کمپین های «خط سفید» و «آسمان آبی، زمین پاک» مشارکت داشته است.
به گفته سیرتی، جشنواره شکوفا در راستای حرکت در مسیر ایجاد شهر الکترونیک طراحی شده و به دنبال شناسایی استعدادهای شهروندان در حوزه فناوری اطلاعات و استفاده از آنها در حوزه مدیریت شهری است.

استفاده از آثار منتخب سومین دوره جشنواره شکوفا در بیلبوردهای سطح شهر 
محمد باصری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 12 شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: پیشینه تاریخی و حوادث سیاسی که در طول تاریخ در منطقه 12 روی داده، این منطقه را به مرکز و پایتخت شهر تهران تبدیل کرده است. منطقه 12 تاریخی ترین و مذهبی ترین منطقه شهر تهران است و محله هایی همچون ایران و میدان شهدا به عنوان مبدا آغاز انقلاب اسلامی در این منطقه واقع شده اند.
باصری افزود: تاکنون 180 بنای تاریخی منطقه 12 در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده و 600 بنای تاریخی دیگر منطقه نیز در نوبت ثبت میراث ملی قرار دارند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 12 درباره سومین دوره جشنواره شکوفا گفت: به دلیل اهمیت و ویژگی های تاریخی منطقه 12 و تجربه موفق دو دوره برگزاری این جشنواره، مسوولیت دبیرخانه کانون تخصصی طراحان گرافیک جشنواره شکوفا به این منطقه سپرده شد و این منطقه هدایت مناطق 22 گانه شهر تهران را در برگزاری جشنواره شکوفا برعهده داشت.
باصری بیان کرد: سومین دوره جشنواره شکوفا با موضوعاتی همچون طراحی بیلبورد با موضوع آب و تکریم و احترام به سالمندان برگزار شد که امیدواریم میراث فرهنگی یکی از موضوع های این جشنواره در سال های آینده باشد.
وی با اشاره به استعدادهای هنری شهروندان تهرانی افزود: این استعدادهای هنری می توانند در روند حرکت شهر تهران تاثیر بسزایی داشته باشند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 12 ادامه داد: آثار منتخب سومین دوره جشنواره شکوفا با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران می تواند در بیلبوردهای سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال 5700 اثر به دبیرخانه کانون طراحان گرافیکی سومین جشنواره شکوفا
در این آیین «مهرداد کشتی آرا» دبیر علمی سومین دوره جشنواره شکوفا نیز گفت: این جشنواره با محورهای طراحی لوگوتایپ بوستان های محله، تکریم و احترام به سالمندان، آب به عنوان یکی از بحران های جدی کشور، طراحی جلد کتاب با مضوع مبلمان شهری، نقاشی دیواری با موضوع فرهنگ دینی؛ نماز، زکات و وقف برای زیباسازی شهر و ارتقای سواد بصری شهروندان برگزار شد.
وی افزود: فهیمه پهلوان، مصطفی اوجی پور، کامران افشارمهاجر و فرزاد ادیبی( اعضای هیات علمی دانشگاه هنر) از اعضای هیات داوران سومین دوره جشنواره شکوفا بودند.
وی ادامه داد: برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره، اطلاع رسانی گسترده ای از طریق پرتال های محلات، توزیع بروشور و پوستر در سطح تهران، برگزاری جلسات توجیهی با رابطان کانون طراحان گرافیک در سطح مناطق 22 گانه انجام شد.
دبیر علمی سومین دوره جشنواره شکوفا با بیان اینکه پنج هزار و 700 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و 700 اثر توسط هیات داوران به عنوان آثار برتر انتخاب شد.
کشتی آرا گفت: در پایان داوری، 70 اثر مجوز حضور در نمایشگاهی که در رواق هنر برج میلاد برگزار شد را پیدا کردند و امروز نیز از 15 هنرمند برگزیده این جشنواره تقدیر می شود.
در مراسم اختتامیه گزارشی از روند اجرای جشنواره و همچنین داوری های آثار ارائه شد و بعد از برگزاری بخش های متنوع از جمله اجرای موسیقی سنتی، برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.
در پایان این مراسم از 15 نفر از برگزیدگان سومین دوره جشنواره شکوفا تقدیر به عمل آمد

 

 

 

 

print
rating
  نظرات


پیوندهای داخلی
سرای محله هرندی
سرای محله ایران
سرای محله بازار
سرای محله کوثر
سرای محله امامزاده یحیی
تماس با ما
اطلاعات تماس
آدرس : میدان بهارستان-خیابان ظهیرالاسلام-کوچه شهیدجوادی-سرای محله بهارستان
تلفن :77636899
پیامک : 30003300333330
ایمیل : sarayebaharestan@yahoo.com

انتقادات و پیشنهادات